Naše stránky používají cookies, abychom mohli průběžně zlepšovat naši webovou prezentaci. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dočtete zde.

+420 773 149 361 Po-Pá: 8:00 - 16:00
Akce

Akvarijní komplet DIVERSA 100 - 170 l oblý buk, višeň

Akvarijní komplet DIVERSA 100 - 170 l oblý buk, višeň
  Akvarijní komplet v provedení buk nebo višeň  s akvariem oblým o objemu 170 litrů. Rozměry akvaria : délka 100cm, šířka 40cm, výška 50 cm / sklo 8mm. Skřínka 100d*40š*60v cm. moderní plastový kryt se zářivkovým osvětlením 2 x 30 W nebo úsporným LED osvětlením - 24 W LED Expert bílé 4 W osvětlení zářivkové se rovná 1 W LED...
Více o produktu

Varianty

Vaše cena od 6 299 Kč
Cena je vč. DPH
Skladem, dodání 2 dny

Produktové číslo DIVERSA013
Výrobce Akvamex
barva/odstín buk | višeň
varianta osvětlení T8 - 2 zářivky | LED EXPERT bílé 1 trubice

V případě dotazů jsme Vám k dispozici na tel:

+420 773 149 361
Odeslat e-mailem
Přidat k oblíbeným

Stiskněte klávesovou zkratku CTRL+D pro uložení stránky do záložek.

Informace o produktu

 

 • Akvarijní komplet v provedení buk nebo višeň  s akvariem oblým o objemu 170 litrů.
 • Rozměry akvaria : délka 100cm, šířka 40cm, výška 50 cm / sklo 8mm. Skřínka 100d*40š*60v cm.
 • moderní plastový kryt se zářivkovým osvětlením 2 x 30 W nebo úsporným LED osvětlením - 24 W LED Expert bílé
 • 4 W osvětlení zářivkové se rovná 1 W LED osvětlení 
 • Barevné provedení: osvětlení černé, skříňka barvě buk nebo višeň

 

Jak zprovoznit Vaše akvarium?

Dovolujeme si Vám poskytnout pár rad pro založení a péči o akvaria:

Aktivace a čištění filtru: Dnešní akvarijní filtry čistí na principu biologického čištění a ne na filtrování jak tomu bylo dříve. Filtry obsahují biologické houby, které začnou čistit vodu, jakmile se vnich vytvoří bakterie. Teprve potom docílíte křišťálově čisté vody. Jak nato? Existují dva způsoby aktivace filtru. Prvním znich je přirozenou cestou, kdy se bakterie začnou tvořit až zrybího trusu. Tento proces trvá 5-6 týdnů. Po tuto dobu ovšem hrozí riziko zakalení vody ( zvýšený obsah dusičnanů a dusitanů), které může vzniknout zkažením zapadlého krmiva, které rybičky nestačí sníst při krmení. Proto dnes můžeme nabídnout druhý způsob aktivace filtru a to pomocí násady bakterií. Tyto násady se dávkují ihned po napuštění akvária a díky nám docílíme aktivace filtru během 2-3 týdnů. Neriskujeme tím tedy zakalení vody, ani úmrtí rybiček.

Filtr čistíme tehdy, jakmile se nám na biologické houbě začne tvořit hnědé mazlavé blátíčko ( přemnožené bakterie ). Houbu vyjmeme zfiltru, oklepeme třeba vumyvadle znejhoršího blátíčka a maximálně na 1-2 sekundy propláchneme pod tekoucí vodou a 1 krát vyždímáme. Po té houbu vrátíme zpět do filtru. Nikdy se nesmí biologická houba vyprat do čista, protože by jste zlikvidovali veškeré bakterie a začínali znovu od začátku.

Založení akvaria :

 1. Nejprve řádně vyčistěte nové akvarium. Po té přilepte pozadí.
 2. Na dno nasypte vypraný akvarijní štěrk. Plánujete-li akvarium sživými rostlinami, doporučujeme do štěrku přidat aktivátor dna, pro dobrý růst rostlin vpočátku založení akvaria. Proč se přidává aktivátor dna ? Běžně rostliny získávají část živin ztrusu rybiček, který se ve štěrku usazuje. Vnově založeném akvariu trvá přibližně 2-3 měsíce, než se ve štěrku tyto živiny pro rostliny vyskytnou, proto doporučujeme použítí aktivátoru dna, aby rostliny ze začátku nestrádali a nezašli. Aktivátor dna se smíchá s 1/3 štěrku , dá se na dno akvaria a zbylé čisté 2/3 se nasypou navrch.
 3. Přidejte do akvaria také řádně vyprané dekorace ( kořen, kámen atd. ). Budete-li dávat kořen, doporučuje se ho alespoň 2-3 převařit, protože většina kořenů zpočátku barví vodu. I tak může kořen ještě vakvariu zabarvovat vodu, ale rybičkám to nevadí, jelikož se jedná o přirozený přírodní výluh. Postupným vyměňováním vody se zabarvení časem zbavíte.
 4. Napustěte akvarium vodou do 1/3 až 1/2. Nasázejte živé rostliny. Nainstalujte filtr a topítko, zatím nezapínejte.
 5. Dopusťte akvarium celé vodou cca 3 cm pod okraj, zapněte filtr a topítko. Teploty vody , kterou by jste mněli nastavit na topítku zvolte podle ryb, který budete mít vakvariu. Pro běžné druhy ryb je teplota cca 22-23 °C.
 6. Nadávkujte potřebné akvarijní přípravky: přípravek na úpravu vodovodní vody na akvarijní, násadu bakterií, kapalné hnojivo pro rostliny. Dávkování proveďte podle návodu na jednotlivých přípravcích.Tyto přípravky můžete zakoupit vsetech pro založení nového akvaria, které najdete zde.
 7. Akvarium je zpočátku zakaleno. Míra zakalení je závislá na tom, jak dobře jste vyprali akvarijní písek. Během 3-5 dnů se voda značně pročistí (filtr musí být zapnut stále). Po té můžete do akvaria nasadit rybičky. Rybičky krmte zpočátku (než se plně z aktivuje filtr) krmivem, které nekalí vodu ( doporučujeme mražený vodní plankton – cyclops). Plnou aktivaci filtru poznáte podle toho, že voda bude křišťálově čirá.

Čištění akvaria:

Akvarium čistíme poprvé přibližně cca za 2 měsíce. Po té se dodržují intervaly cca 3-4 týdny.

 1. Pomocí odkalovacího zvonu pročistíme dno akvaria, kam se dostaneme. Stímto odkalením odsajeme přibližně 1/3 vody.
 2. Upravíme a zastřihneme kytičky.
 3. Akvarium dopustíme vodou a nadávkujeme přípravek na úpravu vodovodní vody na akvarijní.
 4. Vyčistíme filtr tak jak jsme to již popsali na začátku.
 5. Pomocí stíracího magnetu, vyčístíme řádně sklo.

Toto jsou základní rady pro založení a péči o akvarium. Budeme rádi, když Vám do začátku pomohou.

Při objednávce nad 999,- Kč a hmotnosti zásilky do 30 kg, je doprava ZDARMA !!! ( platí pro zásilkovnu a kurýrní službu, neplatí pro nadrozměrnou přepravu)
U České pošty je doprava ZDARMA při objednávce nad 1800,- Kč.
U zboží s označením "DOPRAVA ZDARMA" , nebude účtována doprava u jakékoliv objednávky.
U nadrozměrných zásilek: cena přepravy od 300,- Kč a je účtována podle hmotnosti zásilky, při hodnotě objednávky nad 12000,- kč je Zdarma !!!